Opravy, servis, revize plynových spotřebičů
a montáží topení, vody, kanalizací, komínů
Drobečková navigace

O nás > Kotle a čerpadla > Plynové kotle

 

Plynové kotle

 

  

Baner Ariston.JPG

 Provádíme servis a montáž plynových kotlů značek

Ariston  Buderus  *  Viessmann

 Baxi  *  Vaillant  *  Junkers  *  Immergas  *  Protherm

Vhodný kotel vybereme dle Vašich požadavků a potřeb.

Plynové kotle se využívají jako topné médium zemní plyn. Plynové kotle dělíme dle umístění na stacionární a nástěnné. Stacionární plynové kotle stavíme nejčastěji na zem v koupelně. Dříve se stacionární plynové kotle užívaly místo stacionárních kotlů na tuhá paliva. Při koupi plynového kotle doporučujeme mít dobře rozmyšlené umístění. 

Co je Kondenzační kotel

Kondenzační kotle jsou velice účinné, a to i ve srovnání s běžným plynovým kotlem. Na rozdíl od klasického plynového kotle, kde jsou spaliny včetně vodních par odváděny přímo do komína, kondenzační kotel je uzpůsoben tak, aby dokázal zužitkovat i teplo, které pochází z těchto spalin a par. Proto je neodmyslitelnou součástí kondenzačního kotle takzvaný výměník, kde se toto teplo kondenzuje a poté je využíváno pro předehřev vody v topném systému. Výsledkem je mimo jiné výrazné snížení teploty spalin, které jsou ve formě kondenzátu odváděny do odpadu.

Kritéria výběru kondenzačního kotle

U kondenzačního kotle je dobré zohlednit i topnou soustavu. Ideální je především taková, kde se pracuje s nízkou teplotou vody, jako je například u podlahového topení či u domácností, kde je počet radiátorů předimenzovaný.

Co se týče volby kondenzačního kotle, pamatujte, že starší či nezateplený dům bude vyžadovat kondenzační kotel s mnohem větším výkonem, než jaký by bylo zapotřebí do novostavby s dobrou izolací. Dále se je třeba rozhodnout, zda by se vám hodil spíše závěsný nebo stacionární kondenzační kotel. Co se týče praktického využití, do bytů se používají především závěsné typy, zatímco do prostornějších domů jsou často využívané stacionární kotle, neboť je možné jej umístit například do sklepa nebo technické místnosti.

Nevýhodou kondenzačního kotle je oproti klasickému poměrně vyšší cena. Ta se vám však v případě vhodného zapojení brzy vrátí, a proto se jedná o dobrou investici.

Menu

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Mistr Kotelník s.r.o. - opravy, servis, revize plynových spotřebičů
a montáží topení, vody, kanalizací, komínů

Firma Mistr Kotelník s.r.o. působí na trhu od roku 2007 s působností v rámci celé České republiky. Využívá nejmodernějších technologií, měření, čištění, zjišťování závad.

Sledování posledních trendů, zejména čerpání energií z obnovitelných zdrojů za přispění dotací z EU, školení a vzdělávání našich zaměstnanců, to vše je zárukou spokojenosti našich klientů.

Topení, kanalizace, voda

  • instalatérské, plynařské a topenářské práce
  • montáž a servis kotlů značky VIESSMANN, JUNKERS, VAILANT, PROTERM, BAXI, ARISTON
  • tepelná čerpadla
  • elektromontáže