Opravy, servis, revize plynových spotřebičů
a montáží topení, vody, kanalizací, komínů
Drobečková navigace

O nás > Kotle a čerpadla > Kotle na tuhá paliva

 

Kotle na tuhá paliva

 

 

Tyto kotle využívají jako topné médium dřevo, pelety, koks i uhlí. Vyznačují se vysokou účinností a v mnohých případech finanční úsporou. Moderní kotle na tuhá paliva s ručním nebo automatickým přikládáním jsou také šetrné k životnímu prostředí a stávají se tak stále oblíbenější. Využívají se hlavně tam, kde jsou požadovány nižsí pořizovací i provozní náklady nebo na místech bez přívodu plynu pro kotel plynový.

Kotle na tuhá paliva představují klasický způsob topení a díky nízkým cenám paliv do těchto kotlů jsou stále velice oblíbené a rozšířené. Před výběrem kotle na tuhá paliva je třeba rozhodnout jaký zdroj tepelné energie využijete, protože v nabídce je celá řada možností jako: dřevo, uhlí, peletky či různé kombinace, které určují výslednou cenu za topení během celého roku. Samotnou kategorií v oblasti kotlů na tuhá paliva jsou autamotické kotle, které jsou určené k úspornému vytápění a minimálním nárokům na jejich obsluhu.

Vhodným řešením je výkonný kotel s teplovodním výměníkem. Automatická regulace primárního vzduchu umožňuje plynulé ovládání horké vody v rozmezí od 50oC do 90oC, což zvyšuje efektivitu provozu a nepřerušovaný proces hoření. Regulace probíhá přes nastavení primárního vzduchu. To se provádí pomocí termostatu v závislosti na teplotě vody v kotli. Nastavuje se na otočném tlačítku na stupnici 0–9 (značení na tlačítku mají pouze informativní charakter). Při topení se kotel zahřívá až na požadovanou teplotu. Při dosažení požadované teploty se přístup primárního vzduchu postupně přivírá. Pokud teplota klesá, přívod vzduchu se opět sám otevírá.

Lze koupit velké množství kotlů na tuhá paliva různých značek, jen na vás záleží, který si nakonec vyberete. Mnoho potencionálních zákazníků si pokládá otázku, jaký kotel vybrat, aby byl dostatečně výkonný, bezporuchový a přitom ekologický.

Na co si dát pozor při výběru kotle na tuhá paliva?

Pokud stojíte před koupí kotle na tuhá paliva, je potřeba zvážit několik důležitých informací :

První otázka, na kterou se zaměřte, je jakým palivem budete topit? Zda budete převážně spalovat hnědé nebo černé uhlí, koks, dřevo, nebo např. peletky. Ne každý kotel na tuhá paliva je určen ke spalování vámi preferovaného paliva. Proto pečlivě prostudujte, pro které druhy paliv je ten daný kotel určen.

Další podstatnou otázkou je určení potřebného výkonu kotle na tuhá paliva. Nikdy nekupujte kotel s výrazně vyšším výkonem, nežli potřebujete. Správné stanovení výkonu kotle na tuhá paliva má primární vliv na účinnost kotle. V případě předimenzování začne tento kotel dehtovat a tím se mimo jiné sníží jak účinnost takového kotle, tak jeho životnost. Pak budete muset trávit zbytečně daleko více času čištěním a údržbou kotle i salinových cest, nežli u kotle, jehož výkon odpovídá teplotní ztrátě natápěného objektu. Proto věnujte určení potřebného výkonu maximální pozornost.

Menu

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Mistr Kotelník s.r.o. - opravy, servis, revize plynových spotřebičů
a montáží topení, vody, kanalizací, komínů

Firma Mistr Kotelník s.r.o. působí na trhu od roku 2007 s působností v rámci celé České republiky. Využívá nejmodernějších technologií, měření, čištění, zjišťování závad.

Sledování posledních trendů, zejména čerpání energií z obnovitelných zdrojů za přispění dotací z EU, školení a vzdělávání našich zaměstnanců, to vše je zárukou spokojenosti našich klientů.

Topení, kanalizace, voda

  • instalatérské, plynařské a topenářské práce
  • montáž a servis kotlů značky VIESSMANN, JUNKERS, VAILANT, PROTERM, BAXI, ARISTON
  • tepelná čerpadla
  • elektromontáže