Opravy, servis, revize plynových spotřebičů
a montáží topení, vody, kanalizací, komínů
Drobečková navigace

O nás > Kotle a čerpadla > Elektrokotle

  

Elektrokotle

 

 

Topným médiem je elektrický proud. Elektrokotle se vyznačují bezpečným a bezúdržbovým provozem, malou hmotností a nenáročností na prostor. Pokud tedy řešíte vytápění s omezeným prostorem pro kotel, bude pro Vás elektrokotel dobrou volbou také s ohledem na finance a ekologii.

Elektrokotel je elektrický spotřebič, určený k vytápěnív obytných, kancelářských i výrobních prostor. Nejedná se však o čistokrevné elektrické topení. Proud přímo neohřívá vytápěné prostory. V systému teplovodního vytápění s trubkami, radiátory a čerpadlem je místo kotle s hořákem zařízení s elektrickými topnými patronami. Kolem nich proudí voda, teplonosné médium, a ohřívá se. Čerpadlo následně rozhání trubkami horkou vodu do radiátorů v jednotlivých místnostech nebo do topení v podlaze.

Využití  :

Oproti vytápění plynem nebo tuhými palivy  jsou hlavní výhodou elektrokotlů nízké pořizovací náklady a vysoká účinnost. Plusem je také to, že nepotřebují vybudovat přípojku plynu, vyřešit odvod zplodin ani revize nebo pravidelné údržby. Jejich provoz se však může prodražit. Viníkem je vysoká cena elektřiny. Nejčastěji se proto elektrokotle používají v oblastech bez přípojky plynu, v nově zrekonstruovaných bytech a dobře tepelně izolovaných novostavbách, které nejsou energicky náročné. Nízkoenergetické stavby dokáže elektrokotel vytopit bez problémů, a obvykle dokonce i bez zbytečně velkých nákladů. Teplo tam nemá mnoho cest, kudy by mohlo uniknout.

Elektrokotel se užívá často také jako doplňkový zdroj ve vytápěcí soustavě, kde je základním topidlem tradiční kotel na plyn nebo na tuhá paliva. Elektrokotel v tomto případě funguje jako podpora ve zvlášť chladných obdobích, kdy výkon základního kotle nestačí, nebo v obdobích, kdy je třeba jen přitápět a spuštění velkého kotle by bylo neefektivní.

Přednosti :

Mezi další přednosti elektrokotlů patří ekologičnost. Při jejich provozu nevznikají skleníkové, ani žádné jiné nebezpečné plyny. Elektrické kotle jsou většinou závěsná menší zařízení, která nejsou náročná na obsluhu, mají snadnou regulaci a nepotřebují komín pro odvod zplodin. Elektrokotle jsou také bezobslužné. Není třeba se o jejich provoz starat přikládáním. Tepla v domácnosti se tedy, stejně jako u plynových kotlů, dosahuje zcela bez námahy.

Tento systém vytápění také nevíří ve vzduchu obsažené prachové částice a výkaly roztočů, čímž výrazně přispívá ke správnému mikroklimatu a má příznivý vliv na lidský organismus.

Jak vybrat elektrokotel :

Základním kritériem pro výběr elektrokotle je jeho výkon. Pro vytopení každé stavby je však potřeba jeho jiná hodnota. Potřebný výkon z větší části závisí na rozloze stavby a její energetické náročnosti. Pomocí těchto parametrů lze získat hodnotu tepelné ztráty objektu, která se udává v kW. U novostaveb bývá tepelná ztráta cca 7 kW. Ztrátu lze vypočítat i s pomocí různých kalkulátorů. Tuto hodnotu je třeba porovnat s výkonem kotle. Jeho výkon se obvykle pohybuje v rozmezí od 2 do 60 kW. V případě kotle jako doplňkového zdroje stačí nižší výkon, ale pokud je objekt zatížen velkou tepelnou ztrátou, může zákazník zapojit kotle do kaskády.

Provoz elektrického kotle samozřejmě zatěžuje soustavu, vyžaduje vysoký příkon. Aby při zapojení dalšího spotřebiče neustále nepadaly pojistky, musí se správně zvolit velikost elektrického jističe. Vhodný je také hlídač proudového maxima, který se postará o správné vytížení elektrokotle.

Pokud tedy řešíte vytápění s omezeným prostorem pro kotel, bude pro Vás elektrokotel dobrou volbou také s ohledem na finance a ekologii.

Menu

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Mistr Kotelník s.r.o. - opravy, servis, revize plynových spotřebičů
a montáží topení, vody, kanalizací, komínů

Firma Mistr Kotelník s.r.o. působí na trhu od roku 2007 s působností v rámci celé České republiky. Využívá nejmodernějších technologií, měření, čištění, zjišťování závad.

Sledování posledních trendů, zejména čerpání energií z obnovitelných zdrojů za přispění dotací z EU, školení a vzdělávání našich zaměstnanců, to vše je zárukou spokojenosti našich klientů.

Topení, kanalizace, voda

  • instalatérské, plynařské a topenářské práce
  • montáž a servis kotlů značky VIESSMANN, JUNKERS, VAILANT, PROTERM, BAXI, ARISTON
  • tepelná čerpadla
  • elektromontáže